baner noe drohiczyn
baner noe brok
baner Park linowy
baner 1 procent
baner pielgrzymuj
baner orly splywy
baner transport

Wakacje w NOE

W dniach od 17 do 26 sierpnia 2015 roku w Nadbużańskim Ośrodku Edukacji w Broku odbył się półkolonie organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej dofinansowane przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

Każdy dzień uczestnicy zaczynali od porannej modlitwy i rozgrzewki. Po tak rozpoczętym dniu wychowawcy starali się aby nie zabrakło uczestnikom atrakcji w których skład wchodziły m.in.: „Mam Talent”, quiz biblijny, spływ kajakiem, park linowy, jazda konna i wiele innych. Młodzież miała okazję zmierzyć się z własnymi słabościami i pokonać strach przed przeszkodami. Uczestnicy musieli również wykazać nie lada sprytem i współpracą a przede wszystkim wiedzą w trakcie zabawy w ,,50-tkę”oraz w ,,Wielką grę” chętnie tez brali udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez al. Łukasza. Jednak największą atrakcją wśród uczestników był park linowy gdzie młodzi uczestnicy próbowali swoich sił. Dużo śmiechu i radości dostarczyła uczestnikom zabawa w ,,Team bulding” gdzie mogli zobaczyć jak ważna jest współpraca całej grupy, a nie tylko pojedynczych jednostek.

9b  9d

Warto tu również wspomnieć, iż dość ciekawym doświadczeniem dla uczestników obozu było spotkanie ze studentem ratownictwa medycznego, który to przedstawił w bardzo prosty i obrazowy sposób metody udzielania pierwszej pomocy.

Dzieci i młodzież brała również udział w zajęciach plastycznych podczas których wykonali buteleczki z kolorowym piaskiem o raz bukiet kwiatów dla mamy, który powstał z szyszek sosnowych. Młodym uczestnikom do gustu również przypadły warsztaty teatralne opierające się na fragmentach Pisma Świętego. Uczestnicy również chętnie brali udział w dyskotekach oraz ogniskach. Mieli szansę zdobywania umiejętności zdrowej rywalizacji podczas różnych gier zespołowych na świeżym powietrzu.

Stałymi punktami wszystkich dni były: codzienna modlitwa, Msza święta, Apel Jasnogórski.

Dzieci i młodzież bardzo chętnie brała udział w zajęciach przygotowanych przez wychowawców. Uczestnikom było ciężko rozstać się po dziesięciodniowym czasie spędzonym razem. Z pewnością wielu z nas spotka się jeszcze ze sobą na feriach bądź innych koloniach organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej.

 

Do zobaczenia na kolejnych obozach :) !