baner noe drohiczyn
baner noe brok
baner Park linowy
baner 1 procent
baner pielgrzymuj
baner orly splywy
baner transport

Jeśli wakacje to tylko w NOE

W dniach od 9 do 22 sierpnia w Nadbużańskim Ośrodku Edukacji w Broku odbywał się obóz formacyjno – rekreacyjny zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, dofinansowany przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Uczestniczyło w nich 50 dzieci i młodzieży. Nad całością czuwał kierownik - ks. Przemysław Łoza (wikariusz par. Sterdyń).

8d  8b

Dzięki dopisującej pogodzie czas kolonii mógł być w pełni wykorzystany. Uczestnicy mogli brać udział w zabawach muzycznych i tanecznych, grach terenowych, plażowaniu nad Bugiem, spływie kajakowym, jeździe konnej, zabawach na parku linowym i w wielu innych atrakcjach które były dostępne w Ośrodku Noe w Broku. Podczas trwania kolonii zorganizowane były również wyjazdy poza ośrodek: do Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie, na Warsztaty Ceramiki w Mostówce, oraz dwukrotnie do Ostrowi Mazowieckiej na basen.

Dla dzieci czas wakacji na koloniach to czas wzmożonych zabaw, ale odpoczynku od szkoły i codzienności. Jednak każdy uczestnik wiedział, że tak jak i w roku szkolnym tak i w trakcie wakacji nie można zapominać o Panu Bogu. Dlatego każdego dnia organizowany był czas na wspólną poranną modlitwę, Mszę Świętą z kazaniem wyjaśniającym temat dnia, oraz Apel w którym dzieci i młodzież łączyły się duchowo z Jasną Górą. W czasie kolonii był też czas na pochylenie się i dyskusję na temat Słowa Bożego na dany dzień. Młodzież miała też możliwość przygotowania się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie poprzez codzienną modlitwę w tej intencji, oraz realizowanie programu formacyjnego na ten temat.

  8c  8a

Niech te wakacje będą nie tylko wspomnieniem wspaniałych atrakcji i dobrej zabawy, ale również i wzrostem duchowym który w przyszłości zaowocuje.