baner noe drohiczyn
baner noe brok
baner Park linowy
baner 1 procent
baner pielgrzymuj
baner orly splywy
baner transport

Wakacje z Wartościami w Broku!

Wakacje – wspaniały czas relaksu dla dzieci i młodzieży. To czas odpoczynku od porannego wstawania, nauki w szkole oraz licznych obowiązków. Grupa 30 osób z całej Polski postanowiła spędzić 10-dni od 25 lipca do 3 sierpnia z dala od komputera oraz telewizora na Wakacjach z Wartościami, czyli obozie MIXuj oraz Obozie Jeździeckim organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, w Nadbużańskim Ośrodku Edukacji w Broku. Kadra zadbała o to, by uczestnicy obozu nie tylko miło spędzali czas, ale także powrócili do domów bogatsi o nowe doświadczenia i umiejętności.

7b  7c

Podczas trwania naszego obozu zdecydowanie nie było czasu na nudę. Każdego dnia uczestnicy obozu jeździeckiego uczyli się jazdy konnej. Instruktorka Ania ubogaciła także wiedzę uczestników prelekcją na temat jazdy konnej oraz koni. Grupa Mix Broksów brała udział w różnego rodzaju zajęciach: przyrodniczych, tanecznych, plastycznych, sportowych oraz językowych, które rozwijały ich kreatywność i twórcze myślenie. Mieliśmy także okazję uczestniczyć w zajęciach z pierwszej pomocy oraz pokazie karate. Każdy dzień rozpoczynaliśmy wspólną poranną modlitwą, a kończyliśmy Apelem Jasnogórskim. Centralnym punktem każdego dnia była Msza święta. Jedną z ciekawszych atrakcji było przejście po Parku Linowym, gdzie każdy z uczestników mógł przezwyciężyć swój strach i odbyć wspaniały spacer w chmurach. Oczywiście nie mogło zabraknąć ogniska, kolonijnych ślubów, zabaw z chustą animacyjną KLANZA, Familiady, wyborów Miss i Mistera kolonii oraz konkursu fryzur. Wieczory uczestnicy spędzali na grach i zabawach integrujących grupę, filmach, dyskotekach oraz wieczorkach pogodnych przy ognisku z gitarą. Uczestnicy mieli także okazję popływać kajakiem i z bliska przyjrzeć się pięknym widokom rzeki Bug. Był też czas na plażowanie przy rzece. Młodzież mogła spróbować również swoich sił w zespołowych zabawach Team building, gdzie bardzo liczyło się zaangażowanie każdej osoby z grupy. Uczestnicy doskonale udowodnili, że połączenie sił w zespole daje wspaniałe efekty. Podobne umiejętności przydatne były podczas gry terenowej „50” oraz budowaniu szałasów czy miast z piachu. Jedną z wielu atrakcji dla Mix Broksów była także jazda konna, pod czujnym okiem instruktorki.

Uczestnikom trudno było wyjechać z Broku, dlatego sądzę, że 10 dni kolonii z pewnością zapisało się w pamięci każdego uczestnika obozu.

7d