baner noe drohiczyn
baner noe brok
baner Park linowy
baner 1 procent
baner pielgrzymuj
baner orly splywy
baner transport

Wakacyjna przygoda w Broku

W dniach od 1 do 10 sierpnia 2015 roku w Nadbużańskim Ośrodku Edukacji w Broku odbyły się półkolonie organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej dofinansowany przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników, w którym uczestniczyła grupa osób w wieku 8-16 lat. Nad całością czuwała wykwalifikowana kadra.

Każdego dnia na uczestników czekały różnego rodzaju zajęcia np.: „Eko-moda”, „Mam Talent”, quiz biblijny i wiele innych. Uczestnicy mieli szansę wykonać drzewka szczęścia, karykatury wychowawców oraz kwiatki z plastikowych kubków. Ula, zdobywczyni nagród w origami, pokazała innym jak wykonuje się kokardy i gwiazdki metodą origami. Równolegle na terenie ośrodka trwał obóz „Andy academy”, którego prezes Andrzej Nowaczuk poprowadził zajęcia z samoobrony oraz aerobiku.

6a  6d

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się liczne atrakcje np.: Park linowy, spływ kajakowy, jazda konna i wyjścia na plaże. Uczestnicy chętnie brali udział w dyskotekach i projekcjach filmów „August Rush” i „Tysiąc słów”. Stałymi punktami wszystkich dni były: codzienna modlitwa, Msza święta, Apel Jasnogórski.
Dzieci i młodzież bardzo chętnie brały udział w zajęciach przygotowywanych przez wychowawców. Uczestnikom było ciężko rozstać się po dziesięciodniowym czasie spędzonym razem.

Z pewnością wielu z nas spotka się jeszcze ze sobą na feriach bądź wakacjach organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej.